Sezóna 2013

Memoriál Josefa Sýkory a Jaroslava Coufala - Smrčná

15.06.2013 00:00

V sobotu jsme se zúčastnili jedenáctého ročníku memoriálu Josefa Sýkory a Jaroslava Coufala ve Smrčné. Soutěže se zúčastnily dvě naše družstva – ženy a muži-elita. Bohužel se z našich členů sešlo pouze deset lidí a to: Petr Pikl, Petr Pikl ml., Honza Sobotka, Bohuslav Dolský, Bohuslav Veselý, Helena Veselá, Dagmar Veselá, Barbora Pavlíčková, Zdeňka Trávníková a Zdeňka Sobotková. Z důvodu nízké účasti týmu žen vypomohli Petr Pikl a Bohuslav Veselý a týmu mužů vypomohly Zdeňka Trávníková a Dagmar Veselá.

Po vylosování pořadí (oba naše týmy šly jako obvykle první na řadu) se začaly běhat útoky. Ženy zaběhly druhý nejrychlejší čas a byly velmi potěšené. Muži nezaběhli útok zrovna nejrychleji, ale stačilo jim to na třetí místo (vzhledem k účasti pouze tří týmů v této soutěži). Muži již mohli v klidu odpočívat a ženy se začaly připravovat na štafetu, která rozhodovala o konečném pořadí.

Štafetu běžely čtyři hasičky: Hela Veselá - okno, Barča Pavlíčková - bariéra, Zdena Trávníková - lávka a Dáša Veselá - hasičák. Přes veškerou snahu byla štafeta našich žen nejpomalejší, ale časový rozdíl mezi námi a ostatními družstvy žen nebyl veliký. Po sečtení času z útoku s časem dosaženým ve štafetě se naše ženy umístily na krásném třetím místě. Po prohlídnutí výsledků jsme zjistili, že našim hasičkám uteklo druhé místo o vteřinu. Nikdo se tím však netrápil, jelikož všechny hasičky byly spokojené s dosaženým umístěním. Gratulujeme a těšíme se příští rok. :)

Více fotek zde.

Beseda o opravě kostkové silnice

03.06.2013 00:00

Okrsková soutěž - Hybrálec

11.05.2013 00:00

Letošní okrsková soutěž se konala na fotbalovém hřišti v Hybrálci. Na soutěž dorazily dva naše týmy: ženy a muži-elita. Tým žen poprvé soutěžil v novém složení se třemi novými členkami. Po nástupu a určení pořadí jsme se vyrazili pomalu připravovat na útok, jelikož ženy startovaly jako první. Ženy nastoupily na start ve složení: Dáša Veselá - strojník, Zdena Sobotková a Lucie Lacialova - savice, Jana Šteflová - koš, Peťa Kučerová - rozdělovač, Hela Veselá a Barča Pavlíčková - proudy. Útok zaběhly naše hasičky bez komplikací a vzhledem k premiéře tří hasiček v dobrém čase. :)

Muži-elita nastoupili ve složení: Milan Mirek - savice, Jan Sobotka - rozdělovač, Bohuslav Veselý a Bohuslav Dolský - proudy. Našim mužům museli vypomoct dva hasiči z Hybrálce, aby mohli odstartovat. Útok zvládli bez problému stejně jako děvčata a s dosaženým časem se umístili na třetím místě. Po útoku uklidili chlapi mašinu, aby nám na ní nepršelo a vyrazili povzbuzovat ženy na štafetě.

Na start štafety nastoupily: Hela Veselá - okno, Barča Pavlíčková - bariéra, Zdena Trávníková - lávka a Petra Kučerová - hasičák. Helča neskákala okno poprvé a tak jím prolétla jako nic. Barča měla na štafetě premiéru a zvládla ji naprosto perfektně. Zdena má lávku už taky zmáklou, proto jí nedělala žádné problémy a za chvíli již vybíhala Peťa, která startovala na štafetě taky premiérově. Peťa trasu s hasičákem odběhla během chvilky a byl konec. V konečném součtu útoku a štafety jsme se umístily na 4. místě. Rozdíl mezi námi a třetím týmem nebyl závratný, což nás velmi těšilo. :)
Po slavnostním vyhlášení jsme zústali na večerní zábavu a bavili jsme se do ranních hodin. Děkujeme za skvělou akci a těšíme se zase příště! :)

Trénink před okrskovou soutěží

08.05.2013 00:00

K našemu týmu se připojily tři nové členky, a tak bylo potřeba vysvětlit jim základ útoku a rozdělit jednotlivé úkoly. Domluvily jsme se proto na tréninku, kde jsme si útok vyzkoušely na sucho a poté i s vodou. Jako odborní poradci se zúčastnili někteří naši hasiči z oddílu mužů – Martin Trávník, Bohuslav Veselý, Bohuslav Dolský, Petr Pikl, Milan Mirek a Jan Sobotka. Chlapi nejen radili, ale pomohli s mašinou a se vším, co bylo potřeba. Děkujeme :)

Ženského tréninku se zúčastnily: Dagmar Veselá, Zdena Trávníková, Zdena Sobotková, Jana Šteflová, Helena Veselá a nové členky – Lucie Lacialova, Petra Kučerová a Bára Pavlíčková. Dalším účastníkem byla Olga Hlochová, která celou akci poctivě dokumentovala. Nové členky se učily opravdu rychle, takže po pár pokusech jsme mohli trénink spokojeně ukončit a přesunout se do hasičárny a chvíli ještě posedět. :)

Čarodějnice

30.04.2013 00:00

Další pálení čarodějnice je za námi. :)

Ježkovo peklo

23.03.2013 00:00

Již po čtvrté jsme se zúčastnili noční soutěže, která nese název Ježkovo peklo.  Letošního ročníku se zúčastnilo 17 družstev, která měla po celou noc za úkol objet 18 stanovišť a splnit povinnosti zadané na každém stanovišti. Jedno ze stanovišť se nacházelo i v Pístově a o jeho fungování se starali: Martin Trávník (rozhodčí), Hela Veselá (zapisovatelka), Jan Sobotka, Bohuslav Dolský, Zdena Trávníková, Dagmar Veselá a Bára Pavlíčková. Úkolem soutěžících bylo vyměnit pneumatiku na hasičském vozíku a poté s ním projet slalomovou dráhu. Žádný z týmů neměl se splněním úkolu velký problém.

Náš výjezdní tým byl ve složení: Petr Pikl st. (velitel), Bohuslav Veselý (strojník), František Doupovec, Dušan Mirek, Miroslav Volf a Jan Koutecký. Navzdory nepříjemnému počasí se jim podařilo dostavit se ke všem stanovištím a v rámci možností splnit zadané úkoly. Ve výsledném pořadí se umístili na krásném 14.místě, které je vzhledem ke konkurenci a počasí naprosto uspokojující. Děkujeme za reprezentaci a gratulujeme! :-)

Na přesné výledky z jednotlivých stanovišť se můžete podívat zde.