Sezóna 2008

Memoriál J.Coufala a J.Sýkory - Smrčná

07.08.2013 13:04

Další soutěž v roce 2008 se konala v červnu ve Smrčné. Soutěž se běžela jako každý rok, tj. Hasičský útok jako první a potom štafeta. Útok byl bez možnosti opravy.
Po nástupu a vylosování pořadí se družstva šla připravit. Pístovské ženy vylosovaly pořadí č.1 a začínaly soutěž. Útok úspěšně zvládly s časem 0:45:06 a šly se připravovat na štafetu, byla to totiž jejich premiéra. Měly na přípravu 2 hodiny, tak trénovaly co to šlo.
Muži útok nezvládli, rozpojili se jim hadice u rozdělovače, tak byli diskvalifikováni.
Vše zachránily ženy, štafetu zvládly bez karambolů a dosáhly na medailové místo. Byly na stupních vítězů 3-tí.
Odjezd ze Smrčné byl radostný a veselý, tak jako oslava poháru.

Okrsková soutěž Kalhov

07.08.2013 13:02

Okrsková soutěž pro rok 2008 se konala v Kalhově 31.května. Za úmorného vedra se sjelo 19 družstev.
Po nástupu a rozlosování pořadí se začaly družstva připravovat. Pístovské družstvo žen mělo premiéru.
Útok byl prováděn na 2B hadice a jediným povoleným způsobem jak dostat vodu bylo sání. Každé družstvo mělo 2 pokusy, štafeta se neběžela.

Družstvo žen: 1.pokus-1:06
                             2.pokus-0:46:31

Družstvo mužů: 1.pokus-0:49:13
                                   2.pokus- diskvalifikace

Premiéra pístovský žen se vydařila, ne podle stupňů vítězů, ale že to zvládly, voda tekla kde měla a čas taky nebyl nejhorší.

Celkové pořadí:
ženy celkově 5.místo
v okrsku 4.místo

muži celkově 14.místo
v okrsku 3.místo

Okrsková soutěž pro rok 2008 je úspěšně dokončena a družstva se těší na další setkání.

Dálková přeprava vody

07.08.2013 12:49

Dne 3.5.2008 SDH Pístov pořádalo námětové cvičení zaměřené na dálkovou přepravu vody. Účast nebyla velká, sjelo se jen pět družstev.- Jihlava, Heroltice, Hybrálec, Zborná a domácí Pístov.
Nástup družstev byl v 9:00 u hasičské nádrže v Pístově pod vedením velitele Milana Mirka.
Byly rozdány pokyny ke cvičení. Nahoře na kopci "na hlíně" byl založen požár a voda se musela dostat nahoru pomocí 5-ti mašin. Bylo potřeba zdolat asi 700 metrů s převýšením. Velitelem byl vyhlášen začátek a tak se družstva rozjela na svá stanoviště.
Po louce se družstva rozmístila s mašinou a pomocí roztáhnutých hadic se spojily s dalším družstvem. Požár byl úspěšně uhašen a jednotky se pomalu stahovaly na základnu.
Bylo nachystáno občerstvení a po odpočinutí zúčastněných byl vyhlášen konec cvičení a nástup.
Velitel zhodnotil cvičení jako úspěšné.

DĚKUJEME VŠEM ZA ÚČAST.

Požár v Pístově

10.04.2008 00:00

Dne 10.4.2008 vypukl požár v bývalé JZD. Hořelo v kolně se zbytky sena a slámy. Dorazily dva profesionální hasičské sbory z Jihlavy. SDH Pístov bylo od vyhlášení požáru na místě do 15 minut. Po uhašení a po domluvě s velitelem zásahu bylo místo předáno SDH Pístov, kteří prováděli dohled nad místem požáru do pozdních nočních hodin.